February 2009

JUCHÚ nový lay plus-blog zase v plnom prúde

22. february 2009 at 10:30 | Miwako-chan 少女地獄から |  Oznamy
Som taká rada že som zase tu!Ako vidíte trochu som pozmenila rubrky,pridala som strašne veľa recenzií do rubriky "manga/anime",pozmenila som rubriku "EMO" a tiež pribudla rubrika "Poviedky" pretože som sa rozhodla že ich do budúcna budem robiť viac to vám sľubujem:))
Tiež som zmenila desing (konečne) nie že by sa mi ten predtým nepáčil ale začal ma tak trohu nudiť a pomali sa to nedalo vydržať xDD
Dúfam že sa vám môj nový desing páči....mne sa teda páči určite:))
Tak to tu zase rozbieham a dúfam že sem bude chodiť stále tak veľa ľudí ako chodí teraz (ak nie tak viac:))
papa
Vaša Miwako-chan


EMO pictures:))

18. february 2009 at 21:44 | Miwako-chan 少女地獄から |  emo obrazky


Rozcestník-EMO people

18. february 2009 at 21:38 | Miwako-chan 少女地獄から |  ×€mo People×

EMO girls and boys

18. february 2009 at 21:37 | Miwako-chan 少女地獄から |  Girls & Boys

EMO love

18. february 2009 at 21:36 | Miwako-chan 少女地獄から |  Love

EMO boys

18. february 2009 at 21:34 | Miwako-chan 少女地獄から |  Boys
emo boy
emo boy
//<![CDATA[ sklikBanner({ codeId: 50, formatId: 23, url: new String(window.location.href), cborder: 'cc33cc', cbackground: '000000', ctitle: 'ffffff', ctext: 'cc33cc', curl: 'ffffff', simg: 1 }); //]]>

EMO girls

18. february 2009 at 21:31 | Miwako-chan 少女地獄から |  Girls


YuYu Hakusho

18. february 2009 at 18:38 | Miwako-chan 少女地獄から |  YuYu Hakusho
Kdo neviděl jako by nežil! Že má zastaralou animaci? Že se zdá být infantilní, no a co! Z tohohle dílka opisoval pro většinu bojových scén včetně závěrečné bitvy i Matrix, nutno dodat, špatně. Zajímavé jsou i jiné dnes hojně vykrádané scény, zvlášť jeden druh s překvapeným záporákem, který si neuvědomuje, že už je dávno po něm.
Z nemastného neslaného seriálu se zajímavým duchařským nápadem se postupem času stane 112ti dílná sága o boji a vůli vyhrát, nebo je to celé vlastně o normálním životě?
Sledovat jako první před filmy, ty jsou sice zasazeny někdy za Dark tournament, ale mě osobně se ten první 20 minutový totálně nelíbil. Druhý film je o poznání lepší, ale když si ho necháte až po seriálu nic nezkazíte.
Yu Yu Hakusho nepředkládá divákovi žádné hlubokomyslné úvahy o životě, smrti, bohu a přece, když dojde k rozhodujícímu momentu končícímu v amerických filmech pro dospělé happyendem, vrazí vám seriál pro náctileté malý políček do tváře. Zlu (rozuměj těm druhým) ať už v podobě člověka, nebo zeleného démona je v nejlepším případě zpřerážena každá kost v těle, v tom horším je naturalisticky posláno kousek po kousku do hrobu.
No dobře, přiznávám, i zde je pár ohraných scén, které důvěrně znáte, naštěstí jich není tolik. Veskutečnosti jsou dokonce potřeba, aby na vás náhodou nepadla deprese, o kterou Yu Yu Hakusho nejde. Celým seriálem se také nenápadně prolíná několik životních ponaučení. Bohužel ta zůstávají některým divákům skryta viz. například jeden komentář o konci seriálu na imdb.


Spiral

18. february 2009 at 18:36 | Miwako-chan 少女地獄から |  Spiral
Starší bratr Ayumiho Narumiho, detektiv a výborný hráč na piáno a manžel Madoko, Kiyotaka, náhle zmizí a jediné vodítko, které k němu Narumi má jsou tzv. Blade Children(Děti osudu ve verzi na A+). Dva roky potom žije Narumi se svou švagrovou, která je stejně tak jako jeho bratr detektiv. V Narumiho škole se začínají dít divné věci a A Ajumu je dokonce podezdříván prípravy vraždy jedné studentky. Tj.Sayoko Shiranagatani Takashi učitel Lovec, který tu dívku pozval na balkon (školní) a podstrčil jí špatné brýle a dívce se zatočila hlava, byly na ní moc silné a spadla...Pak Takashiho obvinili, ale ten se zranil a v nemocnici ho pak Kousuke (dítě osudu)schodil z domu a posypal ho Kosatci...Naštěstí hlavním vyšetřovatelem tohoto případu je jeho švagrová, která ho samozřejmě nechá jít. Narumi se však nadále zabývá tímto případem, ještě spolu s Hiono dívkou, která píše do školních novin, a ať chce nebo nechce, přivádí ho to k Dětem Osudu.
To ho přivadí k vražde dalšího učitele lovce hned další denněkdo Imazata pozval do učebny (musel to být student, protože se nebál) a pak tam vypustil plyn (momentálně nevím, co to bylo) a protože to byla posluchárna, tak to bylo na šikmé ploše, tj.vrah byl asi o20 metru viš než učitel proto Imazato zemřel a vražedník mohl v klidu odejít, protože ten plyn byl těžký a nestoupal nahoru a ani nepáchl! Později Ajumu zjistil, že to byla Rio(tu předtím zachránil před obviněním že rozbila okno, střepy byly všude a tak učitelé obviňovali ji, ale on jim řekl, že to sklo se nejdříve před kamenem prohlo a pak prasklo na všechny strany). Rio ale chtěla Ajuma zmást tím, že se nechá vyhodit do vzduchu, jako že do místnosti, kde byli Ajumu s Hijonou přišla s malým plyšákem, že tam je lístek, že je pro ně, ale v něm byla bomba.kterou tam dala sama...Rio se pak dostala do nemocnice a měla pár zlomených žeber (tím se i vyvrátila zkouška na děti osudu, protože jim chybí sedmé žebro na levé straně). Eyes jí tam pak stále donášel melouny (to by se mi také líbilo). Jinak Eyes také patří k dětem osudu a je to slavnej klavírista, ale nevěřil, že se osud změní tím, že se v něj bude věřit, takže nevěřil Kjotakovi.potom Rio testuje Ayuma s Hiono pak se spřátelili s Rio a ostatními Blade Children a Ayuma s Hiono jim pak pomáhají prěžit útoky lovců
Později se Ayumu dozvídá, Děti Osudu se rodí prokletí, nemají právo na život a s osudem, který se nedá změnit, kráčí vstříc smrti. Také zjistí, že znaly až moc dobře jeho bratra Kiyotaku, který jim předpověděl¨, že Ayumu Narumi je jediným, který, díky tomu, že bude věřit sám v sebe, dokáže změnit jejich osud. A tak ho děti osudu neustále zkouší, většinou tak, že se ho ze všech sil snaží zabít...ale naštestí vždy Narumi vždy přežije pak pomáhá přežit i Blade Children
Příběh celkem originální i napínavý, ovšem Narumi je na svůj věk až moc přechytralý. Zvláštním prvkem tohoto anime je, že Narumi z bezprostředně pesimistické nálady přechází do ryze optimistické a naopak. To je někdy až dost udivující. Zato jeho kámoška školní novinářka Hiyono je tak optimistická(a naivní),a Rio vražedně važná že se taky podivíte. Nicméně tohle anime jistě stojí za shlédnutí, co se týče pěkného(leč nedokončeného) příběhu, tak i kresby(ne přehnaně pastelová, ne přehnaně tmavá).

Shaman king

18. february 2009 at 18:35 | Miwako-chan 少女地獄から |  Shaman king
Svět není tak obyčejný,jak se na první pohled zdá.Ve skutečnosti s námi žijí i vyvolení,kteří se jmenují šamani.Šamani ovládají svého ducha a také svojí nadpřirizenou sílu.Jedním z vyvolených je i Yoh
.Jeho duchem je starý samurajský válečník jménem Amidamaru.Yoh je obyčejný mladý teenager,který ze všeho nejradějí spí.Je,ale velmi milý a vztřícný.Pro své přátele by ubětoval i svůj život.Yohova "snoubenka" Anna,která Yohovi jako malému zachránila život je také šamanka,ale není zrozená pro boj,nýbrž pro ochranu Yoha.Anna je duchovní médium.To znamená,že dokáže vyvolat jakéhokoli ducha ze záhrobí..kdykoli a kdekoli...:) její zbraní jsou perly.Ale,abych pořád nepovídala o "klaďácích..XDD" Představím vám tedy Zeka..:) Zek je Yohovo zlé dvojče.Mnohokrát se reinkarnoval..Ovládá ducha ohně,ale i vodu zemi a vzduch.Je téměř neporazitelný a jeho moc stále sílí.

Šamanské souboje:Každý šaman,který je vybrán se musí utkat v souboji šamanů v Doubie Village.Výběr šamana spočívá v tom,že se utká s jednim z rady krále šamnů.Např.. Yoh se utkal se Silvou-upozorňuju je to muž!!..XD Tam se ukáže,jestli je šaman schopný zvládnou svoje "furioku" - síla.Když uspěje dostane zvonek osudu,který mu určí čas,místo a s kým bude bojovat.

R.O.D. the TV

18. february 2009 at 18:33 | Miwako-chan 少女地獄から |  R.O.D the TV
Příběh se odehrává 5 let po skončení "R.O.D" OVA. Tentokráte jsou novými agenty tři krásné sestry.
Všechny mají stejnou schopnost manipulovat s papírem stejně jako Yomiko. Každá má ale speciální dovednost; Maggie: ta má schopnost použít papír na obranu proti útoku; Anita: ta má schopnost využít papír k útoku na krátkou vzdálenost; Michelle: její schopnost ovládat papír se týká útoku na delší vzdálenost.
Příběh se odehrává v Hong Kongu a Tokyu. Sledujte jak se Yomiko zaplete v tomto skvělém špionážním akčním kresleném filmu.

Paradise kiss

18. february 2009 at 18:32 | Miwako-chan 少女地獄から |  Paradise kiss
Yukari je obyčejná středoškolačka, která poslouchá své rodiče na slovo a poslušně každý den chodí do školy. Ale jen do chvíle, než se setká se studenty Georgem, Miwako a ostatními, soustředěnými kolem módní značky Paradise Kiss, a začne se zamýšlet nad svým dostavadním stylem života.
Tato skupina potřebuje najít modelku - krásnou dívku, kterou Yukari na(ne)štěstí je. Arashi v ní viděl modelku na první pohled a tak netrvalo ani pár minut, než se Yukari (dobrovolně nedobrovolně - omdlela) dostala do ateliéru Paradise Kiss, kde z ní byli všichni členové grupy nadšení.
Nejdříve se Yukari všech z té podivné party děsila a snažila se od nich držet co nejdál, ale brzy zjistila, že jde o velmi milé lidi. Co hůř - jejich nadšení a elán následovat jejich sny v yukari probouzel vtíravý pocit, že je její život špatný, že vlastně nikdy nežila tak, jak si přála. Vždy následovala nějaký rozkaz, vždy se honila za vysokými cíli, ale k čemu to všechno, když si nikdy nenašla čas, aby opravdu žila. Každý zná tu chvíli, kdy si musí říct: "A dost!" A ta pro Yukari právě nastala, rozhodla se radikálně změnit svůj životní styl - tady a teď...


Pokemon

18. february 2009 at 18:31 | Miwako-chan 少女地獄から |  Pokemon
Je to o desetiletém klukovi Ashovi Ketchumovi který má sen,stát se nejlepším trenérem Pokemonů.Když v den kdy měl dostat svého prvního Pokemona zaspal.Když ještě unavený Esh přiběhl k profesorovi Oakovi jako poslední nezbyl na Eshe žádný pokemon.Esh byl smutný ale Oak mu ukázal pokemona"pro případ nouze".Byl to Pikatchu.Esh si pokemona nechal protože je to lepší než nic,ale nevšímal si ho.Ale zamiloval si ho když Ashovi zachránil Pikatchu život,před divokýma pokemonama jménem"Spearow".Později se knim připojí kluk Brok a dívka Misty,který je Esh dlužný protože jí dluží její rozbité kolo které Esh potřeboval při záchraně Pikatchuova života.Do cesty se jim pořád plete parta"Team Rocket" neboli Rakeťáci.Esh,Misty,Brok a Pikatchu společně prožívají různá dobrodružství s novými pokemony.


Nana

18. february 2009 at 18:29 | Miwako-chan 少女地獄から |  Nana
Nana Osaki je punková zpěvačka, která se ve dvaceti letech vydává do Tokia, aby se naplno mohla věnovat své hudební skupině Black Nest.
Nana Komatsu je trochu naivní holka ze spořádané rodiny, která se lehce zamiluje na první pohled. Vlastně neví, co chce, kromě toho, že chce být šťastná a milovaná.
Obě Nany se shodou náhod stanou spolubydlící a postupně i kamarádky.

Mermaid Melody

18. february 2009 at 18:27 | Miwako-chan 少女地獄から |  Mermaid Melody
Hlavními hrdinkami tohoto příběhu jsou Lucia, Hanon a Lina. Jsou to mořské panny, ale na souši se z nich stanou normální lidské dívky. Nesmějí prozradit, že jsou mořské panny, jinak se promění v pěnu. Další mořské panny jsou: Caren, Noel, Coco, Sara a Seira. Mořských pannen je tedy celkem osm. Každá z nich vlastní perlu a ta má barvu podle národu, ze kterého pochází. Každá má tři podoby: Ve vodě jsou mořské panny, na souši jsou normální lidské dívky a díky svým perlám, které vlastní se dokáží proměnit v překrásné princezny. V podobě princezen se jejich perly promění v mikrofony a díky nim mohou zpívat. Svým zpěvem ničí své nepřátele. Jejich nepřáteli jsou holky přezdívané Dark Lovers a velí jim kluk jménem Gaito. Mořské panny je později zničí a nastoupí proti nim nový a mnohem silnější nepřítel - Mikera.
Příběh začal Luciou. Když byla malá mořská panna, zachránila jednoho topícího se chlapce. Nechtíc ztrazila svou perlu a tak se ji vydala hledat na souš spolu s jejím tučňáčkem Hippem, který se také na souši umí přeměnit na lidského chlapečka. Zde potkala chlapce jménem Kaito, do kterého se časem zamilovala. Zjistila, že Kaito je ten malý chlapec, kterého kdysi zachránila. Ale naneštěstí se Kaito promění v Gaito - proti němu mají mořské panny bojovat, takže Lucia to má velmi těžké.
MermaidMelody je spíše holčičí anime plný lásky, srandy a napětí. Je docela dlouhý a hodně napínavý. Podle mě příběh trošičku kopíruje Mew Mew Power. Tento anime určitě doporučuji. Velmi pěkně je volený soundtrack v openingu a grafika je také skvělá.Mew Mew Power

18. february 2009 at 18:24 | Miwako-chan 少女地獄から |  Mew Mew Power
Určitě všichni známe nějaké příběhy o nadpřirozených schopnostech, které lidé mají a pomocí něčeho se přemění a jejich moc je větší. Ano, to je asi taková holá představa i tohoto anime. Hlavními hrdinkami tohoto anime je pět mladých dívek, jejíž DNA je zkombinována s pěti různými DNA ohrožených druhů. Je to takový zajímavý způsob propagace mezi lidmi toho, že některých druhů zvířat už na zemi moc není. Kdybych měla popsat žánr, tak to skutečně kolísá, protože je tady toho zahrnuto skutečně hodně a tak místo vypisování nudných druhů žánrů vám prozradím něco více.
Jak už bylo řečeno, je to až nabyto super hrdinstvím a speciálními schopnostmi. Určitě nechybí ani nějaká ta romantika, velmi časté vtipné scény a tím nemyslím jako nějaké nablblé z amerických filmů, ale také trošku zajímavější vtipy, které obvykle vznikají přítomností asi nejdůležitější postavy anime. Je to i určitě dobrodružné, protože se tu objevuje spousty zajímavých míst..pochopitelně nechybí ani díl na pláži…
Podle mě jsou postavy pěkně charakterově prokreslené a pak už i budete vědět, co udělají. Skutečně když je někdo nafoukaný, tak se pak nestane, že by se z nenadání začal usmívat a být milý. Některé vlastnosti se pochopitelně postupně mění a některé jsou velkou záhadou, ale je skutečně vidět, že si je autoři neodflákli. Zvláště tvrdohlavost Zoey (Ichigo) a Elliota (Ryou) =)!

Kresby myslím, že jsou také pěkné. Sice někdy to je až moc přeplácané barvami, například kostýmy, které holky, jakožto hlavní hrdinky, nosí, když jsou přeměněné, jsou tak vykolorizované, až z toho skoro bolí oči. Ani nemluvě o logice, když v těch kostýmech se vyválí v blátě a vůbec nejsou špinavé…Okolí sice není úplně vynikající, ale i tak je pěkně vystínováno atd., celkem mi i přijde, že postavy neběží kolem jedněch dveří stále a stále.. Ovšem scéna s útočící zbraní je sice zprvu zajímavá, ale po padesáté, když stejně jasně vidíme, že s ní neuspějí, by se opravdu už mohla vypustit..
Muzika je pro mě ale prvotřídní. Sice nevím, jestli stejnou používají v japonském znění, ale s anglickými písničkami je to úplně bezvadné. Text je obvykle přímo k situaci a opravdu bych si to bez ní nemohla představit…škoda je, že jsem je nikde už nenašla, protože bych je mohla poslouchat stále a stále…i opening "Team up" je úžasný a pokaždé si jej také zpívám…skutečně moooc povedené!
Snažila jsem se psát bez spoilerů, ale protože to možná někoho nepřesvědčilo, aby se na toto anime kouknul, tak přidávám kus, ale pozor S DĚJEM!!

Prvních pár epizod se divák seznamuje s hlavními postavami a též jejich nepřáteli. Hrdinkami je pět dívek v teenagerském věku, které se spolu shodou náhod postupně najdou. Jejich hlavním velitelstvím je "kavárna", kde jaksi pracují a kterou vedou dva kluci, kteří se s nimi snaží zemi ochránit.
Proti nim stojí cykloni, což jsou stvoření s bílou pletí, pěknýma očima a protáhlýma ušima do stran. Tihle cykloni si svou planetu zničili a teď se snaží vymítit lidi, aby měli naši Zemi…
Postupně se ale tihle tři cykloni začnou s holkami trošku kamarádit a…..a na to se pak už musíte kouknoutLove Hina

18. february 2009 at 18:23 | Miwako-chan 少女地獄から |  Love Hina
Víte, že když spolu dva lidi půjdou na TouDai (nejprestižnější Tokyjská univerzita) budou spolunavěky šťastní? Ne? No každopádně, když byla hlavní postava Love Hiny Keitaro Urashima ještě malý, taky to netušil, ale jeho kamarádka to naneštěstí věděla a tak si jako děti (byli mu 4 roky) na pískovišti slíbili, že spolu na TouDai půjdou a štestí naleznou, ale kamarádka se brzo na to odstěhovala a Keitaro si nezapamatoval ani jméno a potom zapomněl i tvář. Teď je mu 19 let a je ronin (student, který neudělal zkoušky) a za celý svůj život neměl holku ani se s žádnou nikdy normálně nebavil, proto upnul všechno co má k tomu, aby se dostal na TouDai, ale Keitaro je i jako student pěkný pitomec, takže už dvakrát neudělal příjmačky a rodiče ho kvůli tomu vyhodili z domu, proto se Keitaro vydal za svou babičkou, která vlastní hotel( Hinnata).

K jeho překvapení se z hotelu stala dívčí ubytovna a babička odjela na cestu kolem světa. Přitom Keitaro dokáže během půl hodiny v ubytovně napáchat nechtěně spoustu věcí - např. vleze do lázní, kde se koupe dívka co si ho splete s jinou dívkou a koupe se vlastně nahá, nebo Keitaro při útěku v ubytovně "narazí" hlavou do Kistuniného poprsí, proběhne kolem Shinobu a spadnu mu ručník z pasu. :o) No prostě ho děvčata budou považovat za úchyla. Před policií( a Motoku) ho zachrání jeho teta Haruka Urashima. Když mu vysvětlí, proč že jsou tu samé dívky, Keitaro uzná svoji chybu a chystá se k odchodu. Haruka se zmíní v tom smyslu, že kdyby byl chytřejší byl by těď na TouDai ve druhém ročníku. Dívko zaslechnou TouDai a hned začnou na Keitara nahlížet úplně jinak. Dokonce ho nechají i zůstat bydlet v Hinnatě. Chudákovi keitarovi nedají možnost říct jim pravdu. A ta za chvíli samozřejmě praskne. No Keitaro je vykopnut na ulici. A se všemi se loučí, když tu přiběhně Haruka s tím, že přišel fax od babičky a že podle něj se Keitaro stává majitel Hinnaty, pod podmínkou, že v ní bude manažerem ( tj. bydlet tam). No a tak náš příběh začíná (vlastně je to co jsem prozradil, první kapitola mangy a první díl díl anime). No potom jsou tu jsou tu ještě děvčata, zmíním je jenom letmu, v budoucnu sem dám sekci postavy.
No takže: Naru Narusegawa - krásná, chytrá 17.letá holka. Co se tenhle ten rok snaží dostat na TouDai, skončila první v národních zkouškách. je velmi energetická a je to právě hlavně ona, kdo tak často mlátí Keitaro a označuje ho za úchyla.
Mitsune Konno, 19.letá holka, která si libuje v party, večírcích a alkoholu. S oblibou kouká na telku a válí se na gauči. :o) - moje oblíbená
Shinobu (už si nepamatuju příjmění), 13let, málá nesmělá holka, která je zaláskovaná do keitara. Všem v Hinnatě vaří a nikdo na ni nedá dopustit.
Suu Kaolla - 13 let, malá, ale velice energetická indiánka, rádá si dělá z ostatních legraci, ráda jí banány a želví polívku a hlavně je to totální technokrat a dokáže vynalézt prakticky cokoliv. A i když to tají je to princezna pouštního králoství.
Aoyama Motoko - 15let, mistrně meče v kendu. Stejně jako Naru rádá mlátí keitara a usmyslela si, že bude ostatní dívky před ním chánit. Má panický strach z želv a z lásky a nedokáže si přiznat svoji ženskou stránku.
Ale hlavní otázkou zůstavá je některá z dívek ta se kterou si keitaro dal slib?
No anime má 25 dílu a dva speciály, seriál dobrý a spolehlivě pobaví. Je to dost o romanci a hlavní příběh na nich dost staví. Ovšem velkou částí děje je i soužití a vývin vztahů Keitara a dívek a o hledání dávné lásky ze slibu. Děj je prošpikován Keitarovými představami a sny, ovšem zdaleka nejlepší je pro mně vývin všech postav v průběhu děje. Ani animace není špatná i když je trochu starší (rok 2000). Jedinná vada na kráse jsou tedy občasné divné epizody( jakési Hina fillery :o) ), které v celku ovšem defacto nejsou ničím rozptyujícím. Takže vlastně jedinná chyba je to, že anime končí tam kde manga má ještě 5 dalších knih. Muzika je super, už jenom to, že opening a ending zpívají protagonistky seriálu. Takže anime na mým soukromým animetru 8,5/10. Jinak ještě doporučení stahujte ji radši ve velkýych (200 mb) souborech a v těch menších(70 mb) kvalita těch menších je celkem špatná a další rada existuje i pokračovaní Love hina Again není špatné jako připomenutí vašich oblíbených postav, ale nic moc (5/10) a poslední rada přečtětě si mangu a hezky od začátku!!! Protože Ken Akamatsu je bůh!
No a teď k manze:

Jelikož děj anime vychází z mangy nebudu psát nový úvod. Můžu jen říct, že tato série je prudce návyková a neměli by jste ji nechávat dlouho rozečtenou působí to psychické choroby. :o) No Ken Akamatsu je vážně geniální pokud jste od něj nikdy nic nečetli, hned to napravte! Manga obsahuje 14 knih každá tak približně na hodinu čtení. Děvet a kousek je přeloženo do češtiny, zbytek najdete v angličtině (na torrentech). Má proti všem anime co jsem viděl geniální konec, kde se dozvíte co se stalo s každou postavou po letech. No nedá se svítit tohle dílko si prostě musíte přečíst a slova na vyjádření superlativ nestačí - chtěl jsme toho napsat více, ale asi to dám to jiného článku takže Love Hina Manga 11/10 :o) Ara a dejte si vodní meloun.


Kiba

18. february 2009 at 18:21 | Miwako-chan 少女地獄から |  Kiba

Hlavní hrdina toho to Anime je Zed, z místa zvaného Calm. Calm je město bez větru a to skutečně, na tomto místě žádný vítr nenajdete. Jednoho dne, když má Zed další potyčku s policií, musí ho přijít vydrápat z problémů kamarád Noah a jeho Sense. Noah je nemocný a tak sebemenší boj může znamenat smrt. Noah je nejlepší Zedův přítel, vyrůstali spolu, a tak to bylo až do doby, kdy se začali Zedovi zdát opravdu divné sny a stávat divné věci. Zed má na levé ruce znamení, takové znamení mají jen Shard Casteři. Ti za pomocí znamení a svých spiritů (duchů) bojují, ať už ve jménu dobra, či zla. Zed se poprvé setká s Shard Casterem při návštěvě své matky, kdy se ho Shard pokusí zabít. Zničeho nic se tu objeví Zedova matka. Ta ztratila paměť a je velmi záhadnou osobou. Během příběhu se o ní a její minulosti dozvíme mnoho zajímavých věcí. No ale abych neodbíhala. Po zjevení Zedovy matky, která zranila nepřátelského Shard Castera, Shard Caster utekl a spolu s ním zmizela i Zedova matka, která se ho snažila dostihnout.

Zeda honí policie a tomu se při útěku zjevilo kompletní znamení na levé ruce. A před Zedem se objeví neznámý, ale naprosto fascinující tvor, který ho zavede k bráně do jiné dimenze.
Zed se objeví na travnaté louce a k jeho velkému úžasu byl všude kolem něj vítr. Ano, jemný vánek, který Zed nikdy v životě nepocítil. Byl to první Zedův vánek a i tento fascinující jev se mu navždy vryl do paměti.
Zed se ocitne mezi soubojem dvou Shard Casterů, jeho první pohled na stvoření zvané Spiritové byl o to lepší, když viděl jakou sílu každý z nich má. Zed toužil po tom stát se Shard Casterem. Ovšem zjistí, jak se jmenuje a kde se vzal jeho spirit, který ho zavedl do tohoto místa a města zvaného Tempura? Najde pravdu o své matce a získá si zpět své přátele? A co Noah? Uvidí se se svým nejlepším přítelem ještě někdy?


Kamichu

18. february 2009 at 18:20 | Miwako-chan 少女地獄から |  Kamichu
Yurie Hitotsubashi je dívka z malého přímořského japonského městečka. Jednoho dne zjistí, že se stala bohyní. Bohužel nemá v tomhle ,,oboru" příliš zkušeností. Proto se seznámí s Matsuri, jejíž rodina vlastní svatyni a spolu s další kamarádkou Mitsue se pokusí odhalit Yuriiny božské schopnosti. Zvládne ale někdo takový úlohu bohyně? Kromě nesnadných úkolů se Yurie musí vypořádat se svou rostoucí popularitou, za kterou tak trochu může bysnysmenka Matsuri. No a pak je tu ještě úžasný leč trochu zpomalený spolužák Kenji, který se líbí Yurii.