YuYu Hakusho

18. february 2009 at 18:38 | Miwako-chan 少女地獄から |  YuYu Hakusho
Kdo neviděl jako by nežil! Že má zastaralou animaci? Že se zdá být infantilní, no a co! Z tohohle dílka opisoval pro většinu bojových scén včetně závěrečné bitvy i Matrix, nutno dodat, špatně. Zajímavé jsou i jiné dnes hojně vykrádané scény, zvlášť jeden druh s překvapeným záporákem, který si neuvědomuje, že už je dávno po něm.
Z nemastného neslaného seriálu se zajímavým duchařským nápadem se postupem času stane 112ti dílná sága o boji a vůli vyhrát, nebo je to celé vlastně o normálním životě?
Sledovat jako první před filmy, ty jsou sice zasazeny někdy za Dark tournament, ale mě osobně se ten první 20 minutový totálně nelíbil. Druhý film je o poznání lepší, ale když si ho necháte až po seriálu nic nezkazíte.
Yu Yu Hakusho nepředkládá divákovi žádné hlubokomyslné úvahy o životě, smrti, bohu a přece, když dojde k rozhodujícímu momentu končícímu v amerických filmech pro dospělé happyendem, vrazí vám seriál pro náctileté malý políček do tváře. Zlu (rozuměj těm druhým) ať už v podobě člověka, nebo zeleného démona je v nejlepším případě zpřerážena každá kost v těle, v tom horším je naturalisticky posláno kousek po kousku do hrobu.
No dobře, přiznávám, i zde je pár ohraných scén, které důvěrně znáte, naštěstí jich není tolik. Veskutečnosti jsou dokonce potřeba, aby na vás náhodou nepadla deprese, o kterou Yu Yu Hakusho nejde. Celým seriálem se také nenápadně prolíná několik životních ponaučení. Bohužel ta zůstávají některým divákům skryta viz. například jeden komentář o konci seriálu na imdb.

 

Be the first one to judge this article.

Poll

Si baba alebo chalan?

Baba
Chalan

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement